Tato stránka používá cookies. Můžete změnit nastavení ve svém prohlížeči. Přečtěte si více o naší Cookie Policy.
XSystémová integrace a řízení IT 2014

Stáhněte si přílohu Systémová integrace a řízení IT 2014

Zjistěte, jaké jsou nové trendy v oblasti systémové integrace a jak řízení IT ovlivňuje konkurenceschopnost. V rozsáhlé příloze se také dozvíte, jaká je praktická použitelnost aktuálních verzí ITIL, ISO/IEC 20000 a také COBIT.

Stáhnout kompletní publikaci ve formátu PDF
IT ve zdravotnictví 2014

Stáhněte si přílohu IT ve zdravotnictví

Rozsáhlá příloha magazínu Computerworld IT ve zdravotnictví se do hloubky věnuje problematice informačních technologií v segmentu zdravotnictví. Hlavními tématy přílohy jsou zejména změny ve zdravotnictví pod vlivem telemedicíny, cloudové technologie a důvěryhodnost v medicínském prostředí a také přehled devatenácti vlivných dodavatelů IT pro zdravotnictví. 

Stáhnout kompletní publikaci ve formátu PDF
Big data 2014 - pro efektivnější byznys

V současnosti je běžnou součástí naší kultury zdravý životní styl. Většina lidí se více či méně snaží žít zdravě a být v kondici, protože se pak cítí lépe, dokáže snadněji vykonávat každodenní činnost a ví, že se v budoucnu vyhne mnohým problémům. A s big daty je to podobné. I zde totiž platí, že díky tomu lidé, komerční společnosti či jiné instituce získají více informací nebo jakoukoli jinou užitnou hodnotu, kterou budou schopny využít pro plnění svých cílů.

Stáhnout kompletní publikaci ve formátu PDF

 
Přehled IT Služeb v ČR 2014

Stáhněte si přílohu Přehled IT Služeb v ČR 2014

České IT čeká lepších několik následujících let, alespoň pokud máme věřit analytikům ze společnosti Gartner. Ti odhadují, že celkové tržby za zařízení, datacentra, podnikový software, IT služby a telekomunikace u nás vzrostou z loňských přibližně 214 miliard korun na asi 274 miliard v roce 2018.
Pro letošní rok v IT službách Gartner celosvětově očekává růst o 4,6 % a tržby 964 miliard dolarů. Současný trend pro nákup IT služeb má představovat posun od konzultací (plánování projektů) k implementacím (realizace projektů). Gartner v tomto segmentu očekává pokračující růst, který bude odpovídat zlepšující se celkové ekonomické situaci.
V Česku analytici odhadují meziroční růst celého IT trhu o 3,4 %, což je nepatrně nad předpovědí pro celosvětový trh. Povede se i IT službám. V meziročním srovnání mají podle Gartneru vyrůst o 6,6 % na přibližně 55,3 miliardy Kč.
Ovšem v kontextu regionu střední a východní Evropy bude podle Gartneru růst českého trhu podprůměrný.
To znamená jediné: chcete -li růst rychleji, vydejte se za hranice a nemusíte úplně daleko.

Stáhnout kompletní publikaci ve formátu PDF

 
Konzumerizace firemního IT

Stáhněte si přílohu Konzumerizace firemního IT - Podniková mobilita bez kompromisů

Mobilní technologie se staly součástí firemního IT – ať už se souhlasem podnikového IT oddělení, nebo bez něho. V našem speciálním vydání přinášíme návod, jak zvládnout proces módně označovaný jako enterprise mobility management, seznámíte se s vhodnými metodami, jak chránit mobilní přístroje, poradíme vám i to, jak zamezit využívaní stínového IT, které se v souvislosti s mobily v poslední době mocně rozrostlo, a také se zaměříme na změny ve firemní technické podpoře v souvislosti s využíváním BYOD.

Stáhnout kompletní publikaci ve formátu PDF

 
TOP 30 IT osobností

Stáhněte si přílohu TOP 30 IT osobností

Po úspěchu první edice přílohy jsme se rozhodli tento ojedinělý projekt zopakovat. Dali jsme dohromady další třicítku významných českých osobností ze světa IT, které podle nás stojí za povšimnutí. Věříme, že jsme zvolili vyvážený mix mezi "zasloužilci" a "mladou krví", obzvlášť s přihlédnutím k jejich letošnímu vystupování či nesporným úspěchům.

Stáhnout kompletní publikaci ve formátu PDF