Tato stránka používá cookies. Můžete změnit nastavení ve svém prohlížeči. Přečtěte si více o naší Cookie Policy.
XPřehled IT Služeb v ČR 2014

Stáhněte si přílohu Přehled IT Služeb v ČR 2014

České IT čeká lepších několik následujících let, alespoň pokud máme věřit analytikům ze společnosti Gartner. Ti odhadují, že celkové tržby za zařízení, datacentra, podnikový software, IT služby a telekomunikace u nás vzrostou z loňských přibližně 214 miliard korun na asi 274 miliard v roce 2018.
Pro letošní rok v IT službách Gartner celosvětově očekává růst o 4,6 % a tržby 964 miliard dolarů. Současný trend pro nákup IT služeb má představovat posun od konzultací (plánování projektů) k implementacím (realizace projektů). Gartner v tomto segmentu očekává pokračující růst, který bude odpovídat zlepšující se celkové ekonomické situaci.
V Česku analytici odhadují meziroční růst celého IT trhu o 3,4 %, což je nepatrně nad předpovědí pro celosvětový trh. Povede se i IT službám. V meziročním srovnání mají podle Gartneru vyrůst o 6,6 % na přibližně 55,3 miliardy Kč.
Ovšem v kontextu regionu střední a východní Evropy bude podle Gartneru růst českého trhu podprůměrný.
To znamená jediné: chcete -li růst rychleji, vydejte se za hranice a nemusíte úplně daleko.

Stáhnout kompletní publikaci ve formátu PDF

 
Konzumerizace firemního IT

Stáhněte si přílohu Konzumerizace firemního IT - Podniková mobilita bez kompromisů

Mobilní technologie se staly součástí firemního IT – ať už se souhlasem podnikového IT oddělení, nebo bez něho. V našem speciálním vydání přinášíme návod, jak zvládnout proces módně označovaný jako enterprise mobility management, seznámíte se s vhodnými metodami, jak chránit mobilní přístroje, poradíme vám i to, jak zamezit využívaní stínového IT, které se v souvislosti s mobily v poslední době mocně rozrostlo, a také se zaměříme na změny ve firemní technické podpoře v souvislosti s využíváním BYOD.

Stáhnout kompletní publikaci ve formátu PDF

 
TOP 30 IT osobností

Stáhněte si přílohu TOP 30 IT osobností

Po úspěchu první edice přílohy jsme se rozhodli tento ojedinělý projekt zopakovat. Dali jsme dohromady další třicítku významných českých osobností ze světa IT, které podle nás stojí za povšimnutí. Věříme, že jsme zvolili vyvážený mix mezi "zasloužilci" a "mladou krví", obzvlášť s přihlédnutím k jejich letošnímu vystupování či nesporným úspěchům.

Stáhnout kompletní publikaci ve formátu PDF

 
IT ve zdravotnictví

Stáhněte si přílohu IT ve zdravotnictví

Rozsáhlá příloha magazínu Computerworld IT ve zdravotnictví se do hloubky věnuje problematice informačních technologií v segmentu zdravotnictví. Dominantním tématem je Národní plán rozvoje e-healthu, ale dotýká se také specifik výpočetního prostředí ve zdravotnických zařízeních a nezapomíná ani na úskalí kolem populárního konceptu BYOD, což je v oblasti zdravotnictví citlivé téma.

Stáhnout kompletní publikaci ve formátu PDF

 
Business Intelligence a datová analytika

Stáhněte si přílohu Business Intelligence a datová analytika

Podpora business intelligence (BI) či datové analytiky patří dlouhodobě mezi nejvyšší priority firemních šéfů IT – bez obchodních analýz totiž dnes přežije jen málokterý podnik. V této příloze přinášíme návod, jak můžete sofistikované rozbory dat ve svých firmách využít a jak při jejich implementaci nedělat chyby. Ukážeme vám i příklady známých organizací, které pomocí pokročilé BI výrazně zlepšily svou konkurenceschopnost na trhu. 

 

Stáhnout kompletní publikaci ve formátu PDF

 
Linuxový poštovní server aneb Sendmail

Linux se sice dlouhodobě neprosazuje na desktopu, na serverech však dominuje jako snadno dostupný a robustní firewall nebo poštovní a webový server. A právě tomuto tématu se věnuje elektronická kniha v edici Computerworldu s názvem Linuxový poštovní server aneb Sendmail. Čtenáři se dozvědí, jak ve firmě vytvořit a také spravovat skutečně dobře fungující poštovní server. Publikaci napsal odborník na Linux Jan Povolný.

 

Knihu dostupnou ve formátech epub a mobi vám přinášíme ve spolupráci se společností eReading.

Dostupná je po přihlášení na adrese www.ereading.cz/cs/periodika/computerworld.