Tato stránka používá cookies. Můžete změnit nastavení ve svém prohlížeči. Přečtěte si více o naší Cookie Policy.
XLinuxový poštovní server aneb Sendmail

Linux se sice dlouhodobě neprosazuje na desktopu, na serverech však dominuje jako snadno dostupný a robustní firewall nebo poštovní a webový server. A právě tomuto tématu se věnuje elektronická kniha v edici Computerworldu s názvem Linuxový poštovní server aneb Sendmail. Čtenáři se dozvědí, jak ve firmě vytvořit a také spravovat skutečně dobře fungující poštovní server. Publikaci napsal odborník na Linux Jan Povolný.

 

Knihu dostupnou ve formátech epub a mobi vám přinášíme ve spolupráci se společností eReading.

Dostupná je po přihlášení na adrese www.ereading.cz/cs/periodika/computerworld.
Big data 2013 - Neztraťte se v záplavě dat

V oblasti správy velkých objemů dat i pokročilých analýz nás v následujících měsících a letech čeká obrovský kvalitativní skok. Je jen na nás, zda se dokážeme včas přizpůsobit. I k tomu, jak věříme, může přispět publikace "Big data 2013 - Neztraťte se v záplavě dat", která vás s mnohými taji nových technologií práce s objemnými daty seznámí.

Stáhnout kompletní publikaci ve formátu PDF
Základy elektronického podpisu

Publikace Jiřího Peterky Základy elektronického podpisu objasňuje pojmy i problémy spojené s elektronickým podpisem. Informuje o rozdílech mezi zaručeným elektronickým a uznávaným elektronickým podpisem a s nimi spojenými certifikáty a poukazuje na problémy spjaté s rozdíly mezi ČR a EU. Autor se také zabývá časovým razítkem a objasňuje, jak vzniká certifikát, jaké jsou na něj kladeny požadavky, komu patří a jak se využívá asymetrická kryptografie. Pokračuje infrastrukturou veřejného klíče a využitím certifikačních autorit. Zabývá se také ověřováním platnosti elektronických podpisů. 

 

Knihu dostupnou ve formátech epub a mobi vám přinášíme ve spolupráci se společností eReading.

Dostupná je po přihlášení na adrese www.ereading.cz/cs/periodika/computerworld.
Business Intelligence a datová analýza

Příloha magazínu Computerworld se věnuje analýze dat a business intelligence. Díky pokroku v této oblasti mohou šéfové firem nyní pracovat s podnikovými daty rychle, detailně i levně. BI se také stává součástí podnikových informačních systémů a analýzy lze využívat v inteligentní výrobě. Další vývoj BI urychlí její nasazení.

 

Příloha je dostupná ve formátu PDF na data.computerworld.cz/file/specialy/BI_2012.pdf.
Big Data

Stáhněte si povedenou letní přílohu magazínů Computerworld a CIO Business World, která se věnovala novému trendu zpracování velkých objemů dat.

Cílem publikace je jednoduše a srozumitelně se s tímto novým fenoménem seznámit a prostřednictvím zajímavých tipů ukázat, kde a jak lze technologie pro big data využít.

Stáhnout kompletní publikaci Big data pro začátečníky i pokročilé ve formátu PDF
TOP 30 IT osobností

Příloha magazínů Computerworld a CIO Business World přináší třicet vybraných osobností ze světa českých informačních technologií. Každé redakce věnuje půlstránkový profil, ve kterém se je snaží co nejlépe vystihnout. Do výběru se dostaly jak nové, tak již dobře známé tváře. Součástí publikace jsou i články týkající se řízení lidských zdrojů.

 

Příloha je dostupná ve formátu PDF na cw.cz/file/specialy/TOP30_osobnosti.pdf