Tato stránka používá cookies. Můžete změnit nastavení ve svém prohlížeči. Přečtěte si více o naší Cookie Policy.
XBig Data

Stáhněte si povedenou letní přílohu magazínů Computerworld a CIO Business World, která se věnovala novému trendu zpracování velkých objemů dat.

Cílem publikace je jednoduše a srozumitelně se s tímto novým fenoménem seznámit a prostřednictvím zajímavých tipů ukázat, kde a jak lze technologie pro big data využít.

Stáhnout kompletní publikaci Big data pro začátečníky i pokročilé ve formátu PDF
TOP 30 IT osobností

Příloha magazínů Computerworld a CIO Business World přináší třicet vybraných osobností ze světa českých informačních technologií. Každé redakce věnuje půlstránkový profil, ve kterém se je snaží co nejlépe vystihnout. Do výběru se dostaly jak nové, tak již dobře známé tváře. Součástí publikace jsou i články týkající se řízení lidských zdrojů.

 

Příloha je dostupná ve formátu PDF na cw.cz/file/specialy/TOP30_osobnosti.pdf
Windows v podnikové síti II

Kniha Jana Povolného je pokračováním Windows v podnikové síti I. Zabývá se nejdříve protokolem TCP/IP ve Windows, jeho optimalizací a konfigurací včetně shellu NetSH, který umožňuje vytvářet konfigurační skripty. Více přibližuje jeho možnosti a věnuje se rovněž routingu. Dále popisuje, jak pracovat s nadstavbou NBT. Oblastí, kterou se dále kniha zabývá, jsou webové servery pod operačním systémem Windows. Patří k nim Apache či volně dostupné databázové servery a publikace upozorňuje na výhodné využití jazyka PHP s nimi. Rovněž se zabývá poštovním serverem Mercury.

Knihu dostupnou ve formátech epub a mobi vám přinášíme ve spolupráci se společností eReading.

Dostupná je po přihlášení na adrese www.ereading.cz/cs/periodika/computerworld.
Windows v podnikové síti I.

Kniha Jana Povolného volně navazuje na Linux v podnikové síti I. a II., věnuje se však OS Windows. Zůstává v prostředí malých firem segmentu SOHO, pro které představuje kombinace Linuxu na straně serveru a klientské stanice s Windows výkonné a zároveň levné řešení firemního ICT. Popsány jsou struktura sítě i tvorba a konfigurace VPN. Pro SOHO je rovněž významná bezdrátová síť Wi-Fi, hovoří se i o její bezpečnosti. Dále se kniha zabývá konfigurací a využitím LDAP (Lightweight Directory Access Protocol) a protokolem RADIUS (Remote Authentication Dial In User Service).

Knihu dostupnou ve formátech epub a mobi vám přinášíme ve spolupráci se společností eReading.

Dostupná je po přihlášení na adrese www.ereading.cz/cs/periodika/computerworld.
Firemní virtualizace

Virtualizace je téma velmi medializované a pro firemní uživatele i zásadní. V médiích se vyskytuje množství článků o této problematice a o všem, co se jí týká. Ať už jsou to články opravdu technické, tak i „manažersky“ orientované. Problémem firem už tak není nedostatek informací, ale naopak jejich značný přebytek a následná orientace v nich. Cílem knihy Igora Kopřivy je objasnit důležité aspekty virtualizací – jak technické, bezpečnostní, tak i managementové.

Knihu dostupnou ve formátech epub a mobi vám přinášíme ve spolupráci se společností eReading.

Dostupná je po přihlášení na adrese www.ereading.cz/cs/periodika/computerworld.
Informační kvalita v praxi

Jak začít s informační kvalitou? To je otázkou mnoha firem i konferencí zaměřených na problematiku řízení kvality informací. Nalezení odpovědi není jednoduchou záležitostí a pravděpodobně nenajdeme ani žádnou jednoznačnou. Ať tak či tak, odpověď zkoušíme hledat v nové e-knize z pera Milana Kučery. Publikace volně navazuje na předchozí knihu Kvalita informací.

Kniha je dostupná ve formátu epub a přinášíme vám ji ve spolupráci se společností eReading. Dostupná je po přihlášení na adrese www.ereading.cz/cs/periodika/computerworld.