Tato stránka používá cookies. Můžete změnit nastavení ve svém prohlížeči. Přečtěte si více o naší Cookie Policy.
XLinux v podnikové síti II.

Druhý díl publikace dokončí téma nastavení Samby, rozebere detailně možnosti poštovních serverů a poštovních klientů v Linuxu, zabezpečení webu, uskladnění dat či se věnuje kontrole uživatelů prostřednictvím proxy. eKniha Jana Povolného podobně jako první díl vychází z oblíbeného seriálu, jenž byl v minulých letech otištěn v Computerworldu.

Kniha je dostupná ve formátech epub a mobi a přinášíme vám ji ve spolupráci se společností eReading. Dostupná je po přihlášení na adrese www.ereading.cz/cs/periodika/computerworld.
Linux v podnikové síti I.

Historie a vývoj OS Linux, správa systému pomocí BASHe, konfigurace síťového rozhraní, řízení a optimalizace provozu v síti či nastavení Apache a Samby. Nejen o tom je první díl publikace Jana Povolného, která vychází z oblíbeného seriálu, jenž vycházel v minulých letech v Computerworldu.

Kniha je dostupná ve formátech epub a mobi a přinášíme vám ji ve spolupráci se společností eReading. Dostupná je po přihlášení na adrese www.ereading.cz/cs/periodika/computerworld.
Historie hackingu

Slovo „hacker“ má zřejmě v současné době pro většinu lidí jednoznačně negativní podtext. Je to pro ně osoba, která kompromituje systémy, nelegálně kopíruje data, píše viry, zneužívá chyby nebo neznalosti ostatních.  Ale slovo „hacking“ může znamenat také neobvyklé – a chytré – využití vybraných vlastností určitého systému. Když se ohlédnete, zjistíte, že dříve bylo často vnímáno právě tak. Nejen o tom je kniha Tomáše Přibyla, která vychází z oblíbeného seriálu našeho sesterského Security Worldu.
Od počítadel k počítačům

Výpočetní technika má za sebou fascinující historii. A nepochybně má před sebou i stejně fascinující budoucnost. Kniha Karla Frejlacha Od počítadel k počítačům vychází z textu, který byl publikován v uplynulých letech jako seriál v časopise Computerworld. Začíná u počítacích tabulek z třetího tisíciletí před naším letopočtem od Perského zálivu a přes děrné štítky, elektronky či dálnopisy vás přivede až k dnešním informačním technologiím.
Business intelligence s nadhledem

V roce 1989 popsal Howard Dresner business intelligenci jako „koncepty a metody pro zlepšení rozhodování s podporou systémů, zpracovávajících fakta“.  A na této definici je založeno dnešní vnímání tohoto oboru. Postupně vykrystalizovaly pojmy jako datové sklady, reporting, OLAP, EIS, MIS, dolování dat a spousta dalších. Ponořte se do zákoutí business intelligence s knihou Vladimíra Kyjonky, která je postavena na úspěšném seriálu, který nedávno vycházel na stránkách časopisu Computerworld.
Web 2.0/Enterprise 2.0

Web 2.0, což je krátké a všeobecně přijímané označení pro web tvořený běžnými uživateli, ale také pro web, kde hrají zásadní roli sociální média, přináší novou úroveň internetové komunikace. A to nejen jednotlivcům, ale také firmám, které mohou jeho nových vlastností využít k efektivnějšímu podnikání. Kniha Pavla Vachtla Web 2.0/Enterprise 2.0 přináší podrobné informace nejen o vlastnostech Webu 2.0, ale i o tom, jaké možnosti nabízí jednotlivcům i institucím. Pokud jste minuli stejnojmenný seriál Computerworldu, případně chcete mít k dispozici všechny jeho díly v ucelené podobě a ve formátu vhodném pro elektronické čtečky knih, pak si tento titul rozhodně nenechte ujít.
« Předešlý 1 3 5 6 7 8 Další »